MOTORSPORT

Na mosteckém autodromu odstartoval ve dnech 25.- 26. 3. 2016 další ročník úspěšného seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup, kterého jsme se zúčastnili jako závodní tým Nescar Sport Liberec se závodním vozem GT-R Performance.


Nescar Sport měl v týmu dva výborné jezdce, českého jezdce Martina Nesvadbu, který má zkušenosti se závody na okruzích i ze závodů do vrchu a německého jezdce Michaela Hofmanna, který jezdí závody okruhové a vytrvalostní po celém světě a je bývalým jezdcem závodů DTM.

Den před závody, po administrativních a technických přejímkách, bylo třeba vůz připravit. V závodním boxe proběhla úprava polepů vozu a vše se muselo do detailu připravit. Vůz tak dostal nový face lift v podobě Nescar Sport a MOTUL. Čekalo nás také i volné testování pro závodní týmy, kde se Martin Nesvadba teprve seznamoval s tímto vozem.

Dobré zázemí autodromu a kvalitní povrch bezpečné trati dobře prověřilo nejen techniku, ake především jezdce. Do závodů se jich přihlásilo 147 ve 14 třídách, což kladlo nemalé organizační nároky na pořadatele a promotéra závodů. Celkově byly závody zvládnuty na výbornou. Přítomní diváci se měli stále na co dívat. Po pátečních přejímkách a tréninku v sobotu dopoledne odstartoval závod v 11:15 první jízdou, která nebyla jednoduchá. Povrch tratě po nočním dešti byl mokrý a docela to klouzalo.

Obě dopolední závodní jízdy pro nás dopadly na výbornou. Martin Nesvadba v tomto dopoledním závodu získal obdivuhodné 1. místo v kategorii N + 2000 a Michael Hofmann skončil na skvělém 3. místě v té samé kategorii!

Po hodinové přestávce odstartoval v 14:00 druhý závod. Odpolední závody se již jely za dohledu sluníčka a na suchém povrchu.

Jak pro Nescar Sport dopadl odpolední druhý závod? Martin Nesvadba získal opět skvělé 1. místo v kategorii N + 2000 a Michael Hofmann místo 2. v té samé kategorii.

Tímto však nic nekončí, naopak začíná.

V následujících dnech probíhají pro závodní tým Nescar Sport přípravy na 6-ti hodinový vytrvalostní závod, který se bude konat od 16.-17.4. na Nürburgringu na světoznámé Nordschleife, (Severní smyčka). Tento závodní okruh, který se nachází na západě Německa, je velmi atraktivní a konají se zde ty nejvýznamnější závody všech světových sérií. Délka trati, sklon trati, minimální únikové zóny a proměnlivé počasí, z něj dělají velice náročnou trať. Takže i pro nás bude tato trať skvělou výzvou a příležitost k získání mnoha zkušeností.

Následně tým Nescar Sport přijal pozvání od prestižního italského týmu na testování vozů Ginetta G50 a Ginetta G55 do Itálie. Jak vše bude probíhat  a o případných úspěších Vás budeme následně informovat.